Министърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов посети двете троянски болници
На 14 септември министърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов бе на близо 4 часово посещение в двете болнични заведения в Троян. В Многопрофилната болница за активно лечение с управител д-р Пенко Бамбов той проведе среща с ръководството на болницата, на която присъстваха и народният представител д-р Станка Лалева, кметът на общината Минко Акимов и зам.-кметът Недка Топалова.
Разискваните въпроси се отнасяха до: задълженията на болницата, редовното изплащане на държавната субсидия и неиздължената / близо 84 хил.лв./ сума от МЗ, за реално изработената дейност в отделението по хемодиализа, според съществуващата Методика за субсидиране на лечебните заведения от МЗ за 2011г. Министърът пое ангажимент, че въпросът ще бъде решен и сумата ще бъде изплатена до края на месеца.
За пореден път бе поставен и един друг въпрос, отнасящ се до включването на троянската болница в европейския проект по ОП „Регионално развитие“ за оборудване с модерна диагностична апаратура. Д-р Константинов обеща, че в МС ще бъде внесено предложение община Троян да бъде включена в резервите. Шансовете са големи, тъй като част от класираните до този момент болници нямат изградени медицински центрове, което е необходимо условие. И още - г-н Акимов изрази увереност, че за осъществяването на тази идея ще окаже помощ и досегашният областен управител Николай Нанков, който от вчера е зам.-министър на регионалното развитие.
От своя страна лекарите зададоха на министъра въпроси, отнасящи се до адекватното заплащане труда на лекарите и относно промяната в медицинските стандарти – ще има ли такава и в каква насока ще бъде тя, ще облекчи ли промяната настоящите изисквания по отношение на персонала.
След като посети и Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести, където бе посрещнат от д-р Цветомила Дудевска – управител на болничното заведение, и проведе разговор с колектива, министър Константинов не скри своята удовлетвореност от видяното от него в двете троянски болници – като кадрови потенциал , състояние на отделенията и добър външен вид след направените ремонти.
---Маргарита Генкова„Връзки с обществеността“
{backbutton}
Разискваните въпроси се отнасяха до: задълженията на болницата, редовното изплащане на държавната субсидия и неиздължената / близо 84 хил.лв./ сума от МЗ, за реално изработената дейност в отделението по хемодиализа, според съществуващата Методика за субсидиране на лечебните заведения от МЗ за 2011г. Министърът пое ангажимент, че въпросът ще бъде решен и сумата ще бъде изплатена до края на месеца.
За пореден път бе поставен и един друг въпрос, отнасящ се до включването на троянската болница в европейския проект по ОП „Регионално развитие“ за оборудване с модерна диагностична апаратура. Д-р Константинов обеща, че в МС ще бъде внесено предложение община Троян да бъде включена в резервите. Шансовете са големи, тъй като част от класираните до този момент болници нямат изградени медицински центрове, което е необходимо условие. И още - г-н Акимов изрази увереност, че за осъществяването на тази идея ще окаже помощ и досегашният областен управител Николай Нанков, който от вчера е зам.-министър на регионалното развитие.
От своя страна лекарите зададоха на министъра въпроси, отнасящи се до адекватното заплащане труда на лекарите и относно промяната в медицинските стандарти – ще има ли такава и в каква насока ще бъде тя, ще облекчи ли промяната настоящите изисквания по отношение на персонала.
След като посети и Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести, където бе посрещнат от д-р Цветомила Дудевска – управител на болничното заведение, и проведе разговор с колектива, министър Константинов не скри своята удовлетвореност от видяното от него в двете троянски болници – като кадрови потенциал , състояние на отделенията и добър външен вид след направените ремонти.
---Маргарита Генкова„Връзки с обществеността“
{backbutton}
Последна промяна: 05:30, 19 Септември 2011
Разглеждания: 2271