Бе положен основният камък на новия параклис в с. Черни Осъм
Една отдавнашна мечта на жителите на с. Черни Осъм ще стане реалност. На 12 септември Ловчанският митрополит Гавриил в служение с енорийския свещеник отец Августин и отец Марин, извършиха ритуал по полагането на основния камък на новостроящия се параклис в с. Черни Осъм. Присъстваха кметът на общината Минко Акимов и зам.-кметът Недка Топалова.
Идеята за построяването на параклиса е на църковното настоятелство, жителите на селото и дарителите. Черноосъмци си спомнят, че това е била мечтата и на Минко Занковски – един човек, който хората ще помнят и носят в сърцата си. На 6 май т.г. бе направена „първата копка“ за изграждането му и осветена иконата на Св. Георги, чието име ще носи този храм.
Параклисът ще бъде издигнат върху мястото на някогашния женски метох, където е отсядал Васил Левски.
{backbutton}
Идеята за построяването на параклиса е на църковното настоятелство, жителите на селото и дарителите. Черноосъмци си спомнят, че това е била мечтата и на Минко Занковски – един човек, който хората ще помнят и носят в сърцата си. На 6 май т.г. бе направена „първата копка“ за изграждането му и осветена иконата на Св. Георги, чието име ще носи този храм.
Параклисът ще бъде издигнат върху мястото на някогашния женски метох, където е отсядал Васил Левски.
{backbutton}
Последна промяна: 15:42, 15 Септември 2011
Разглеждания: 2254