Прескочи към основното съдържание на страницата Прескочи до контекстното меню

Бе положен основният камък на новия параклис в с. Черни Осъм

15
Сеп
2011
paraklis_ch_osam.jpg
Една отдавнашна мечта на жителите на с. Черни Осъм ще стане реалност. На 12 септември  Ловчанският митрополит Гавриил в служение  с енорийския свещеник отец Августин и отец Марин, извършиха ритуал по полагането на основния камък на новостроящия се параклис в с. Черни Осъм. Присъстваха кметът на общината Минко Акимов и зам.-кметът Недка Топалова.
Идеята за построяването на параклиса  е на църковното настоятелство, жителите на селото и дарителите. Черноосъмци си спомнят, че това е била мечтата и на  Минко Занковски – един човек,  който хората ще помнят и носят в сърцата си.  На 6 май т.г. бе  направена „първата копка“ за изграждането му и осветена иконата на Св. Георги, чието име ще носи този храм.
Параклисът ще бъде издигнат върху мястото на някогашния женски метох, където е отсядал Васил Левски.
 
{backbutton}
Последна промяна: 15:42, 15 Септември 2011
Разглеждания: 2254

Бъдете информирани

Абонирайте се за нашия бюлетин!

Получавайте първи всички актуални новини, събития, обяви и съобщения от Община Троян.

Формуляр за абонамент за бюлетин

Последвайте ни във Facebook