В Община Троян стартира изпълнението на „Интегриран проект за водния цикъл на с. Шипково“
Днес в троянското село Шипково бе направена „първа копка“, която даде началото на изпълнението на поредния значим проект, спечелен от Община Троян – „Интегриран проект за водния цикъл на с. Шипково.“
Гост на официалната церемония беше министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов, който придружен от кмета на Троян Минко Акимов бе посрещнат , както е традицията, с хляб и сол. Присъстваха и Областният управител Николай Нанков, зам.- изпълнителният директор на ДФ „Земеделие“ Васил Грудев, зам.-областният управител Сашо Данков, а от изпълнителите – инж. Димитър Миразчийски – директор на „Пътностроителна техника“АД-София; инж. Людмил Георгиев – „Строителен надзор“ и Елка Сотирова – управление на проекта. Интерес към тържеството проявиха и много от жителите на селото.
Кметът Акимов говори за значението на проекта, за основните дейности, предвидени в него. Той подчерта, че това е първият общински проект от програмата за развитие на селските райони от Държавен фонд „Земеделие“, който е на стойност 3 500 х.лв. с ДДС, като неговата основна цел е да допринесе за подобряване на условията на живот - достъп до качествена водоснабдителна и канализационна инфраструктура. Проектът включва реконструкция на водопроводната мрежа 2 652 м., доизграждане на канализационна мрежа 2 447 м. И изграждане на пречиствателно съоръжение.
В своето приветствие министър Мирослав Найденов каза: „Някои ни упрекват, че строим само магистрали. Ето че правим много и за селските райони. Само в Ловешка област имаме проекти за 80 млн.лв., като половината от сумите са изплатени.“ И пожела: „Нека след като приключи този проект Шипково да стане по-удобно място за живот и младите хора да се завръщат тук. Пожелавам строителството да приключи в срок и качествено, и заедно с кмета Акимов да прережем лентата догодина.“
Багерът направи първата копка, а бутилката шампанско бе разбита от 11-годишния жител на Шипково Преслав Пелтешки, насърчаван от министър Нейков и кмета Акимов.
Маргарита Генкова„Връзки с обществеността“
{backbutton}
Гост на официалната церемония беше министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов, който придружен от кмета на Троян Минко Акимов бе посрещнат , както е традицията, с хляб и сол. Присъстваха и Областният управител Николай Нанков, зам.- изпълнителният директор на ДФ „Земеделие“ Васил Грудев, зам.-областният управител Сашо Данков, а от изпълнителите – инж. Димитър Миразчийски – директор на „Пътностроителна техника“АД-София; инж. Людмил Георгиев – „Строителен надзор“ и Елка Сотирова – управление на проекта. Интерес към тържеството проявиха и много от жителите на селото.
Кметът Акимов говори за значението на проекта, за основните дейности, предвидени в него. Той подчерта, че това е първият общински проект от програмата за развитие на селските райони от Държавен фонд „Земеделие“, който е на стойност 3 500 х.лв. с ДДС, като неговата основна цел е да допринесе за подобряване на условията на живот - достъп до качествена водоснабдителна и канализационна инфраструктура. Проектът включва реконструкция на водопроводната мрежа 2 652 м., доизграждане на канализационна мрежа 2 447 м. И изграждане на пречиствателно съоръжение.
В своето приветствие министър Мирослав Найденов каза: „Някои ни упрекват, че строим само магистрали. Ето че правим много и за селските райони. Само в Ловешка област имаме проекти за 80 млн.лв., като половината от сумите са изплатени.“ И пожела: „Нека след като приключи този проект Шипково да стане по-удобно място за живот и младите хора да се завръщат тук. Пожелавам строителството да приключи в срок и качествено, и заедно с кмета Акимов да прережем лентата догодина.“
Багерът направи първата копка, а бутилката шампанско бе разбита от 11-годишния жител на Шипково Преслав Пелтешки, насърчаван от министър Нейков и кмета Акимов.
Маргарита Генкова„Връзки с обществеността“
{backbutton}
Последна промяна: 07:12, 12 Септември 2011
Разглеждания: 2578