Начало Новини Всички Стартира гласуването за годишните спортни награди на Община Троян за 2019 г.

Навигация

www.troyan.bg

Стартира гласуването за годишните спортни награди на Община Троян за 2019 г. Печат Е-мейл
Новини - Актуални
Четвъртък, 12 Декември 2019 15:29

 

През месец декември по традиция се определят носителите на годишните спортни награди на Община Троян. Класацията отличава спортистите с най-високи постижения през годината.

От днес, 12 декември, е дадено началото на гласуването за годишните награди за 2019 г. Съгласно Заповед на Кмета на Община Троян гласуването ще продължи до 24:00 часа на 15.12.2019 г., а победители ще бъдат излъчени в категориите: Спортист на годината за мъже и жени, Спортист на годината за юноши и девойки от 15 до 18 г. и Спортист на годината за деца до 14 г.

При отборните спортове, победители ще бъдат излъчени в категориите "Отбор на годината в индиивидуалните спортове" до 18 и над 18 години, "Отбор на годината в колективните спортове" също до 18 и над 18 години, както и в категория "Училищен отбор на годината".

Ще бъде излъчен и "Треньор на годината" от спортен клуб и от училищен отбор. Ще бъдат отличени и специални призьори в следните категории: „Млад футболист на годината“, Млад баскетболист на годината“, „Млад волейболист на годината“, „Заслужил спортен деятел/спортист.

От 12 до 15 декември предложените от спортните клубове кандидати ще са обявени на сайта на Община Троян за електронно гласуване. В срок до 17.12.2019 г. комисия, назначена със заповед на Кмета, ще извърши класиране, а на 18.12.2019 г., от 18:00 ч., на тържествена церемония в салона на НЧ "Наука-1870 г.", ще бъдат излъчени и наградени победителите за 2019 г.

 


 

 

ПРЕДСТАВЯНЕ НА КАНДИДАТИТЕ

 

СПОРТИСТ НА 2019 ГОДИНА - МЪЖЕ И ЖЕНИ

Владимир Илиев - биатлон - "АЯКС" - Троян - 2 място на Световното първенство в Йостерсунд (Швеция), дисциплина индивидуално; 6 място на Европейско първенство в Минск Раубичи - спринт; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина спринт; 1 място на Държавно първенство Белмекен дисциплина преследване; 2 място на Държавно първенство в Белмекен, дисциплина индивидуално; 1 място на Лятно Държавно първенство в Белмекен, дисциплина спринт; 1 място на Лятно Държавно първенство в Белмекен, дисциплина преследване;

Добромир Калистерски - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Шампион на България по джудо за младежи и Вицешампион на България по джудо за мъже до 23 г.

Йоан Колев - колоездене - КК "Хемус-1896" Троян - Шампион на България - мъже-писта – 4000 м. отборно преследване; - 3 място Изкачване на Витоша; -18 място в крайното класиране в Гран при Киркларели-Турция-кръг за Световната купа;

Милена Тодорова - 6 място на Световен шампионат в Брезно Осърбле, Словакия, дисциплина спринт; 2 място на Младежка световна купа в Шушоен, Норвегия - дисциплина спринт; 2 място на Младежка световна купа в Шушоен, Норвегия - Дисциплина преследване; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина Спринт; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина Преследване; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина индивидуално.

Пламен Петров - мотоциклетизъм - ВК "Троян-мото" - Вицеевропейски шампион на писта в клас Суперспорт 600, 4 втори места ЕШ Суперспорт 600, 3 трети места ЕШ Суперспорт 600, 2 втори места РШ Суперспорт 600, 3 трети места РШ Суперспорт 600;

 


 

СПОРТИСТ НА 2019 ГОДИНА - ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ

Анна-Мария Манушева - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Европейски шампион по самбо за девойки, Бронзов медал от Световно първенство по самбо за жени, Бронзов медал от Световно първенство по самбо за девойки, Шампион на България по самбо, Вицешампион на България по джудо за жени до 23 г., Вицешампион на България по джудо за девойки.

Вяра Чолакова - биатлон - Амбарица - гр. Троян - (момичета старша възраст) - ЗДП - Боровец - спринт - 1 място, ЗДП - Боровец - преследване - 1 място, ЗДП - Боровец - индивидуално - 1 място, ЗДП - Боровец - щафета - 1 място, Купа Пирин - Банско - спринт - 1 място, Купа Пирин - Банско - индивидуално - 2 място, ЛДП - Троян - спринт - 1 място, ЛДП - Троян - индивидуално - 1 място

Емануил Маринов -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 2 място ДП Троян, дисциплина спринт момчета старша; 2 място ДП Троян, дисциплина индивидуално;

Йордан Кънчев – баскетбол;

Константин Василев - биатлон - "АЯКС" - Троян - 1 място на Държавно първенство за юноши старша възраст - Троян, дисциплина индивидуално; 2 място на Държавно първенство Троян, дисциплина спринт;

Лора Христова -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 56 място от 60 на Световно първенство за юноши и девойки старша възраст, дисциплина преследване; 59 място от 103 на Световно първенство за юноши и девойки старша възраст, дисциплина спринт; 18 място от 23 на Световно първенство за юноши и девойки старша възраст, дисциплина щафета; 2 място на Балканска купа, Сиеница, дисциплина спринт; 1 място на Държавно първенство Белмекен, индивидуално; 1 място на Държавно първенство Боровец, преследване; 1 място на Държавно първенство Боровец, индивидуално; 1 място на Държавно първенство Троян - спринт; 1 място на Държавно първенство Троян - индивидуално; 1 място Купа "Пирин" Банско, зимно първенство; 1 място Купа "Пирин" Банско, лятно първенство;

Стефани Йолова - биатлон - "АЯКС" - Троян - 1 място на Държавно първенство Боровец, дисциплина спринт; 6 втори места от Държавни първенства в Троян, Белмекен; 5 място на Балканска купа, Сиеница, спринт; 18 място от 23 на Световно първенство за юноши и девойки старша възраст, дисциплина щафета; 60 място от 100 на Световно първенство за юноши и девойки старша възраст, дисциплина щафета; 2 втори места на Купа "Пирин" Банско;

Таня Радулова - джудо и самбо - треньор Николай Матев - 2-място ЕП по самбо за кадетки в Латвия, Шампион на България по джудо за девойки старша възраст, Купа МИОКИ Опън - 1 място, Купа Троян - 1 място, Купа Панагюрище опън - 1 място, Дунавска купа-Русе - 1 място, Балкански шампион по самбо за кадетки, Шампион на България по самбо за кадетки, Вице шампион на България/отборно/по самбо за кадетки.

Христина Грънчарова - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Шампион на България по самбо за кадетки, Вицешампион на България по джудо за девойки ст. възраст, Купа МИОКИ Опън - 3 място, Купа Троян - 1 място, Купа Панагюрище опън - 2 място, Дунавска купа-Русе - 1 място, Вицешампион на България /отборно/ по самбо за кадетки.

Христо Димитров -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 2 място ДП Боровец, дисциплина преследване момчета старша; 1 и 2 място на купа „Пирин“ Банско;

Цветан Данаджиев - биатлон  - "АЯКС" - Троян - 1 място ДП Боровец, дисциплина спринт момчета старша; 1 място ДП Боровец, дисциплина преследване; 1 място ДП Троян, дисциплина спринт; 1 място ДП Троян, дисциплина индивидуално; 1 и 2 място на купа „Пирин“ Банско.

Цветелина Маринова - джудо и самбо - треньор Николай Матев - 3-място на Европейско първенство по самбо за кадетки в Латвия, Балканска вицешампионка по самбо за кадетки, Шампион на България по самбо за кадетки, вицешампион на България (отборно по самбо за кадетки), Шампион на България по джудо за девойки, Бронзов медал от ДЛШ на България по джудо за жени до 23 г., Вицешампион на България по джудо за девойки ст. възраст, 1 място Купа МИОКИ Опън, 1 място Купа Троян, 1 място Купа Панагюрище опън, 1 място – Дунавска купа - Русе;


 

СПОРТИСТ НА 2019 ГОДИНА - ДЕЦА ДО 14 ГОДИНИ

Акджан Бекиров - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Вицешампион на България по самбо за кадети.

Деница Божинова - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Шампион на България по джудо за момичета; 1 място - Купа МИОКИ Опън; 1 място - Купа Троян; 1 място - Купа Панагюрище опън; 1 място - Дунавска купа - Русе; Шампион на България по самбо за момичета.

Деница Георгиева - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Бронзов медал от Балканиадата по джудо за девойки мл. възраст; Шампион на България по джудо девойки мл. възрзраст; Купа МИОКИ Опън - 1 място; Купа Троян - 1 място; Купа Панагюрище опън - 1 място; Дунавска купа - Русе - 1 място; Шампион на България по самбо девойки мл. възраст;

Десислава Дичевска - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Вицешампион на България по самбо за девойки мл. възраст.

Емили Нинова - биатлон - Амбарица - гр. Троян - (момичета младша) - ЗДП - Рожен - спринт - 1 място, ЗДП - Рожен - индивидуално - 1 място, Купа Рожен - индивидуално - 1 място,  Купа Рожен - спринт - 2 място;

Ивайло Ковачев - биатлон - Амбарица - гр. Троян - (момчета младша) - ЗДП - Рожен - спринт - 1 място, ЗДП - Рожен - индивидуално - 1 място, Купа Рожен - спринт - 1 място, Купа Рожен - Рожен - индивидуално, ЛДП Рожен - спринт - 1 място, ЛДП Рожен - индивидуално - 1 място, Купа Берковски Олимпиец - Берковица - спринт - 1 място, Купа Берковски Олимпиец - Берковица - индивидуално - 1 място;

Иван Христов -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 2 място ДП Рожен, дисциплина спринт момчета;

Илияна Маринова - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Балкански шампион по джудо за момичета; Шампион на България по джудо за момичета; Шампион на България по самбо за момичета; Купа МИОКИ Опън – 1 място, 1 място - Купа Троян, 1 място - Купа Панагюрище опън; 1 място - Дунавска купа - Русе - 1 място.

Ирина Георгиева -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 1 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета младша; 2 място ДП Чепеларе, индивидуално

Калин Вълевски - биатлон - Амбарица - гр. Троян - (момчета) - ЗДП - Рожен, спринт - 1 място, ЗДП - Рожен - индивидуално - 2 място, Купа Рожен - спринт - 1 място, ЛДП - Рожен - спринт - 1 място, ЛДП - Рожен - спринт - 1 място, Купа Рожен - индивидуално - 2 място, Купа Берковски Олимпиец Берковица - спринт - 1 място, Купа Берковски Олимпиец Берковица - индивидуално - 1 място;

Кристина Таслакова -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 3 място ДП Рожен, дисциплина индивидуално момичета младша;

Мартин Колчев - джудо и самбо - треньор Николай Матев - ДЛШ на България по джудо юн.мл.в-ст- 3-то място; Купа МИОКИ Опън - 1 място; Купа Троян - 1 място; Купа Панагюрище опън - 1 място; Купа Недьо Ранчев - 2 място; Шампион на България по самбо за кадети;

Мартин Маринов -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 3 място ДП Рожен, дисциплина спринт момчета младша;

Радослав Грънчаров - колоездене - КК "Хемус-1896" Троян - Вицешампион на България за момчета на шосе за 2019 -инд.по часовник; Вицешампион на България за момчета на писта за 2019-1000 м.преследване; - 3-то място на Държавен шампионат на писта за 2019 – отборен спринт; -2 място-Крайно класиране за Черноморска лига 2019; - 2 място купа „Свиленград”; - 2 място купа „ Слънчев бряг”; -3 място купа „Поморие”; -2 място купа „ДЗИ-Габрово”; -2 място купа „ДЗИ-Русе”.

Райа Аджамова - 2 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета младша;

Ралица Йовчевска -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 1 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета; 2 място ДП Чепеларе, дисциплина индивид; 2 място ДП Рожен, дисциплина спринт; 2 място ДП Рожен, дисциплина индивидуално

Сияна Мъглова -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 2 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета;

Стефан Йовевски - колоездене - КК "Хемус-1896" Троян - Шампион на България за момчета на шосе за 2019-общ старт; Шампион на България за момчета на шосе за 2019-инд.по часовник; Вицешампион на България за момчета на писта за 2019-1000 м.преследване; 3-то място на Държавен шампионат на писта за 2019 – отборен спринт; -1 място-Крайно класиране за Черноморска лига 2019; -1 място купа „Свиленград”; -1 място купа „Пазарджик”; -1 място купа „Дием спорт”; -1 място купа „Бургас”; -1 място купа „Драг” - София; -1 място купа „Долчини”- София; - 1 място купа „ Дупница”; - 1 място купа „ Слънчев бряг”; -1 място купа „Несебър”; - 1 място купа „Сливен”; - 1 място купа „ Пампорово”; - 1 място купа „Казанлък”; - 1 място купа „ Чепеларе”; - 1 място купа „ Поморие”; - 1 място купа „ Коста Паришев”- Свиленград; - 3 място Изкачване на Витоша;

Стефан Митев - джудо и самбо - треньор Николай Матев - Шампион на България по самбо - юноши мл. възраст, Балкански вицешампион по джудо за юноши мл. възраст, Вицешампион на България по джудо за юноши мл. възраст, 1-во място Купа Севлиево, 1-во място на международен турнир "Шун" джудо.

Стефан Цанков -  биатлон  - "АЯКС" - Троян - 3 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момчета младша;

Тервел Бажанов – баскетбол

 


 

"СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ" на Община Троян за 2019 г.

 

ОТБОР НА ГОДИНАТА КОЛЕКТИВНИ СПОРТОВЕ ДО 18 ГОДИНИ:

БК "Чавдар" Троян – момчета до 14 г. – 5 място на финали в ДП

ФК "Чавдар" Троян - деца, формат "Футбол 9" - Първо място междуобластна група, Второ място национален турнир „Футболните звезди на България“ – 2019, Първо място футболен турнир за „Купата на кмета“ Троян 2019, Първо място областен футболен турнир за Купа „Ловеч“;

 

ОТБОР НА ГОДИНАТА КОЛЕКТИВНИ СПОРТОВЕ НАД 18  ГОДИНИ:

БК "Чавдар" – мъже – 5 място на финали в ДП

 

ОТБОР НА ГОДИНАТА ИНДИВИДУАЛНИ СПОРТОВЕ ДО 18 ГОДИНИ:

Отбор Кадетки - самбо - Вице шампион на България /отборно/

 

ОТБОР НА ГОДИНАТА УЧЕНИЧЕСКИ СПОРТ:

СУ „Васил Левски“ Троян – баскетболен отбор 5-7 клас (момчета) – 2-ро място на финали на Национални ученически игри.


ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА:

Николай Матев – треньор по джудо и самбо

Цветан Цочев – треньор по биатлон  - "АЯКС" - Троян

 

ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА УЧЕНИЧЕСКИ СПОРТ:

Николай Скубарев – старши учител по физическо възпитание и спорт в СУ „Васил Левски“ Троян – треньор на баскетболните отбори в СУ „Васил Левски“ Троян.

 

„СПЕЦИАЛЕН ПРИЗ“:

„МЛАД ФУТБОЛИСТ НА ГОДИНАТА“:

Максим Минков - ФК "Чавдар" Троян

 

„МЛАД БАСКЕТБОЛИСТ НА ГОДИНАТА“:

Йордан Кънчев - БК "Чавдар" Троян

 

„МЛАД ВОЛЕЙБОЛИСТ НА ГОДИНАТА“:

Васил Найденов - ВК "Троян-Волей"

 

„ЗАСЛУЖИЛ СПОРТЕН ДЕЯТЕЛ/СПОРТИСТ “:

з.м.с. Минчо Петков Петков - многократен шампион на България по самбо и джудо, световен вицешампион по самбо за 1987 г. - Милано, Италия; Европейски вицешампион по самбо за 1986 г. - Ленинград, СССР; Бронзови медали от Световните първенства по самбо за 1988 г. - Монреал, Канада и за 1993 г. - Омск, Русия; Основател на СК по джудо и самбо, и първи негов състезател.

 

 


 

В прикачения файл, може да се запознаете с правилата за определяне на носителите на годишни награди в областта на спорта в Община Троян!!!


Прикачени файлове:
ФайлОписаниеРазмер
Изтегляне на файла (pravila-za-opredelyane-na-sportist-na-godinata-2019.pdf)ИзтеглиПравила за определяне на носителите на годишни награди в областта на спорта в Община Троян753 Kb